dobry księgowy Gdańsk

dobry księgowy Gdańsk

Gdzie macie spokój z rozliczeniami działalności gospodarczej w Gdańsku? Coś na zasadzie księgowości online, ale przelatanej też dobrym kontaktem.

Nowe-Torby

Posty: 2

 
U mnie w mieście praktycznie nie ma roboty, zatrudnienie na czarno, kombinuję też z małym biznesem w Gdańsku i się trochę zoptymalizowałem przez https://biurorachunkowe.org.pl/. Trochę się uspokoiłem po rozmowie dotyczącej rozliczeń z ZUS i US. Mocno się przykładają z terminami i żeby powiadamiać o wszystkim przedsiębiorcę. Jako początkujący to jestem bardzo zadowolony, ale u mnie mała działalność to ktoś musiałby potwierdzić z większych. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

QwerTery

Posty: 23

 
Ogólnie to sam księgowałem, na zasadzie abonamentu pod program online, ale jednak kontakt z księgową czasami stacjonarny się przydaje. Ja już nie łapię, o co chodzi w większości przepisów. Tyle się zmienia rzeczy, czasami na podstawie głupich komunikatów medialnych, że to już cyrk.

Nowe-Torby

Posty: 2

 
ZUS strajkuje podobno, więc niedługo na przedsiębiorców polecą kontrole prawdopodobnie. Już się zabezpieczam przez konsultacje z księgową. Trzeba wszystko sprawdzić, bo będą cyrki niedługo moim zdaniem.

sgemino

Posty: 6

 
Biznes w Polsce to parodia, bez księgowej, bo wchodzi ZUS i US i znikasz momentalnie, a do tego to wszystko zmierza tak naprawdę. Fiskalizm to tragedia dla ludzi. Zobacz, jakie koszty brutto-brutto.

Lupusx

Posty: 10

 
Prowadzenie działalności coraz trudniejsze, a duży ZUS to absurd. Klin podatkowy też rośnie. Nie wiem, jak ludzie jeszcze funkcjonują. No i trzeba lecieć już w księgowość stacjonarną, a nie jakieś półautomatycznie formy, bo po prostu za duże ryzyko.

namok

Posty: 5

 
Liniowy zniszczą od następnego roku, zamiast 19 to będzie dodatkowo jeszcze nieodliczalna składka zdrowotna, więc czysty absurd. Trzeba gadać z księgową faktycznie. Dzięki, że mi przypomnieliście. Doczytałem i jestem zaskoczony tematem.

Grabow12

Posty: 4

 
Prawda jest taka, że pomyłka w rozliczeniach z ZUS kończy się bardzo źle, a teraz jeszcze podobno doszedł strajk włoski, więc pojawiają się błędy, albo prośby o doprecyzowanie pewnych tematów. Dla mnie absurd.

Miluśkooo2

Posty: 2

 
Zmiany podatkowe nadchodzą. Najgorzej, że nie będzie się dało odliczyć składki zdrowotnej od podatku. Robiłem symulacje i trzeba będzie szukać księgowej do przekształcania działalności. Nie zostało dużo czasu na podjęcie sensownej decyzji.

RAK-Buuu

Posty: 4